Jedan od najistaknutijih konzervativnih komentatora, Tihomir Dujmović, u novom izdanju Podcasta Bura iznio je niz oštrih ocjena o političkom i kulturnom smjeru Hrvatske te položaju Hrvata u Bosni i Hercegovini.
Dujmović tvrdi da je nakon smrti predsjednika Franje Tuđmana došlo do „kontrarevolucije“ koju su, po njegovim riječima, proveli Ivica Račan i Stjepan Mesić. Takav zaokret, kaže, otvorio je put „regiji“ koju opisuje kao „četvrtu Jugoslaviju financiranu međunarodnim novcem, posebno vidljivu u kulturi“.
Posebno se osvrnuo na stanje u HDZ-u. Smatra da je unutarstranačka pobjeda Ive Sanadera označila kraj državotvornog kursa stranke: prema njegovu opisu, Sanader je „do posljednjeg temeljnog ogranka pročišćavao HDZ“.
Govoreći o povijesnim gubicima, novinar je podsjetio da je „između 1931. i 1950. nestalo 830 000 ljudi, među kojima su u najvećem broju bili nositelji državne ideje“. Po njemu, nacionalno osviješteni Hrvati tada su „pincetom iščupani“ iz društva.
U BiH, smatra Dujmović, Hrvati su „platili najveći ceh Domovinskog rata i stvaranja Hrvatske“, a nestanak Herceg-Bosne opisuje kao veliku pogrešku tijekom međunarodnog priznanja. Drži da Zagreb mora jasnije reagirati na nametanje političkih predstavnika Hrvatima u toj zemlji te predlaže uvođenje viza za bosanskohercegovačke državljane dok se problem ne riješi.
„Nikomu više ne treba Jugoslavija nego hrvatskim ljevičarima“, poručio je, zaključivši da se bez odlučnog otpora takvim tendencijama gubi nacionalni identitet.